۱۳۹۱ اسفند ۲۷, یکشنبه

ادامه تجمع خانواده های کارگران بازداشتی سنندج در مقابل استانداری کردستاندر اطلاعیه روز شنبه 26 اسفند خبر تجمع خانواده های کارگران بازداشتی در مقابل اداره اطلاعات را به اطلاع رساندیم. بنا به خبری که از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر شده است روز یکشنبه 27 اسفند نیز همچون روزهای دیگر به این خانواده ها جواب روشنی داده نشد و آنان بنا بر تصمیم قبلی بصورت راهپیمایی به سمت استانداری کردستان حرکت کردند و با دست زدن به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خواهان آزادی عزیزانشان شدند. بدنبال این تجمع اعتراضی مسئولین استانداری کردستان از تجمع کنندگان خواستند تا یک نفر از میان خود را به نمایندگی از سوی بقیه تجمع  کنندگان جهت ملاقات با یکی از معاونین استاندار به داخل استانداری بفرستند و در ادامه شهلا دل بینا همسر شریف ساعد پناه به نمایندگی از سوی تجمع کنندگان طی ملاقاتی با یکی از معاونین استاندار اعتراض خود را نسبت به تداوم بازداشت کارگران دربند  اعلام کرد و خواهان آزادی فوری آنان شد.

در این ملاقات معاون استاندار با تاکید بر این نکته تکراری که حتما پرونده های کارگران بازداشتی تکمیل نشده است تا آزاد بشوند٬ خواهان صبر و حوصله خانواده های کارگران بازداشتی شد اما با اعتراض مجدد شهلا دل بینا مواجه گردید. در ادامه این ملاقات به شهلا دل بینا اعلام شد از آنجا که استاندار در محل استانداری  نیست فردا صبح جهت پیگیری خواست هایشان به استانداری مراجعه کنند.
خانواده های کارگران بازداشتی در سنندج اعلام کرده اند تا زمان آزادی عزیزان خود که بدون ارتکاب هیچ جرمی به زندان افکنده شده اند همچنان به تجمعات اعتراضی خود در مقابل اداره اطلاعات و دیگر نهادهای دولتي ادامه خواهند داد.

کميته کردستان حزب بر ادامه اين تجمعات اعتراضی تاکيد ميکند و خانواده های کارگران زنداني، تشکلها و فعالین کارگری و مردم سنندج را فراميخواند که تا آزادی همه عزیزان در بند به تجمع اعتراضی خود ادامه دهند.
باید در مقابل این تعرض رژیم اسلامی به فعالین کارگری ایستاد. نباید اجازه داد که سرکوبگران عزیزان ما را در بازداشت و زندان نگهدارند. باید خانواده ها، همکاران و مردم معترض شهر را خبر کرد و در مقابل بازداشتگاها و بیدادگاه های رژیم دست به تجمعات اعتراضی پی در پی و هرروزه زد تا رژیم را وادار به آزادی دستگیرشدگان کرد. شریف ساعد پناه، وفا قادري، سيد خالد حسيني، علي آزادي، بهزاد فرج الهي، حامد محمودنژاد و دیگر کارگران زندانی باید فورا و بی قید و شرط همراه با دیگر کارگران زندانی و زندانیان سیاسی آزاد شوند.کميته کردستان حزب کمونيست کارگري ايران
٢7 اسفند ۱٣۹۱ – ١7 مارس ٢٠١٣
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر