۱۳۹۱ اسفند ۲۰, یکشنبه

برای آزادی کارگران بازداشتی باید دست به تجمعات اعتراضی زدبنا به خبر دریافتی روز یکشنبه 20 اسفند ساعت 3 بعدازظهر شریف ساعد پناه عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران با یورش حدود 20 نفر از ماموران امنیتی و با تفتیش منزل و مصادره کیس کامپیوتر، او را بازداشت کرده و با خود بردند. ماموران امنیتی در پاسخ به اعتراض خانواده وی گفتند که او را بمدت دو سه ساعت بازداشت میکنیم و سپس آزاد خواهد شد اما پس از مراجعه حضوری خانواده شریف ساعد پناه به اداره اطلاعات سنندج، مامورین این اداره اعلام کردند وی چند روزی تحت بازداشت خواهد بود. خانواده و اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران در شهر سنندج اعلام کرده اند چنانچه شریف ساعد پناه فردا دوشنبه آزاد نشود نسبت به تداوم بازداشت وی دست به اعتراض خواهند زد.

شریف ساعد پناه عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و از فعالین و رهبران کارگری  خوشنام در شهر سنندج است. وی سالها نماینده کارگران کارخانه پرریس بود اما پس از اخراج از این کارخانه در حال حاضر کارگر پروژه مسکن مهر در شهر سنندج است. وی 15 دی ماه سال گذشته به همراه مظفر صالح نیا یکی دیگر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت شد که در ارتباط با این بازداشت تا بحال چندین بار مورد محاکمه قرار گرفته است. در آخرین دادگاه محاکمه شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا  که در روز پنجم اسفند ماه جاری بر گزار شد  قاضی دادگاه به آنان اعلام کرد در صورت مراجعه به اداره اطلاعات و دادن تعهد مبنی بر استعفا از اتحادیه ازاد کارگران ایران حکم برائت شان را صادر خواهد کرد و در غیر اینصورت باید منتظر صدور حکم باشند. اما شریف و مظفر با تاکید بر قانونی بودن اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام کردند ما به فعالیت و عضویت خود در این اتحادیه ادامه خواهیم داد.
شریف ساعد پناه امروز در حالی بازداشت شد که طی روزهای گذشته در شهر سنندج 5 نفر از اعضا کمیته هماهنگی نیز به نامهای وفا قادري، سيد خالد حسيني، علي آزادي، بهزاد فرج الهي و حامد محمودنژاد بازداشت شده اند.

یورش به منازل کارگران و بازداشت تعدادی از فعالين کارگري در سنندج ٬ در ادامه سياست سرکوبگرانه جمهوري اسلامي بر عليه مردم است. هدف اين اقدامات خفه کردن صداي اعتراض کارگران در مقابل شرايط سخت شغلي و معيشتي آنها است. کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ضمن محکوم کردن اين سياست سرکوبگرانه رژيم اسلامي خواهان آزادي فوري و بدون قيد و شرط شریف ساعد پناه، وفا قادري، سيد خالد حسيني، علي آزادي، بهزاد فرج الهي و حامد محمودنژاد و همه فعالين کارگري و زندانيان سياسي هستیم. ما همه فعالين و تشکلهاي کارگري و مردم سنندج را فرا ميخوانيم در يک اقدام فوري و متحدانه به مقابله با اين سياست سرکوبگرانه جمهوري اسلامي به ميدان بيايند. نبايد اجازه داد جمهوري اسلامي فعالين کارگري و انسانهاي معترض به شرايط زندگي و معيشتي خود را به اين راحتي بازداشت و صداي آنها را خفه کند.

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد
کميته کردستان حزب کمونيست کارگري ايران
20 اسفند ۱٣۹۱ – 10 مارس ٢٠١٣

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر