۱۳۹۳ اردیبهشت ۹, سه‌شنبه

احضار فعالین کارگری سنندج به اداره اطلاعات را محکوم میکنیم

پنج نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگرن ایران و ٦ نفر از اعضا کمیته هماهنگی برای کمک به تشکلهای کارگری به اداره اطلاعات  سنندج احضار شدند

بنا به خبری که از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر شده است صبح روز سه شنبه 9 اردیبهشت ماه پنج نفر از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، شیث امانی، صدیق کریمی، مظفر صالح نیا، خلیل کریمی و شریف ساعد پنا به اداره اطلاعات شهر سنندج احضار شدند.  چند روز گذشته کمیته هماهنگی برای کمک به تشکلهای کارگری هم خبر داد که وفا قادری، فردین میرکی، یدالله صمدی، آرام زندی، فواد زندی، شورش کریمی و جلیل محمدی با احضار به ستاد خبری اداره ی اطلاعات سنندج، مورد آزار و اذیت بازجویان اطلاعات قرار گرفته اند.
نهادهای ضد کارگری رژیم اسلامی می کوشند که با احضار و تهدید فعالین و رهبران کارگری از برگزاری روز جهانی کارگر جلوگیری کنند. جمهوری اسلامی و ارگانهای سرکوبش بخوبی میدانند که این بار کارگران ومردم بستوه آمده اوضاع و شرایط سخت تحمیل شده و دستمزدهای چند برابر زیر خط فقر را نمیپذیرند و با جوش و خروش و در اعتراض به این وضع به خیابان خواهند آمد. میدانند اگر فضا را امنیتی نکنند توده های انبوه کارگران و مردم محروم و ستمدیده در سنندج و در سراسر کشور به خیابان میایند تا علیه کل این جهنمی که متفخوران حاکم برای اکثریت مردم درست کرده اند دست به اعتراض بزنند و کیفرخواست خود را علیه بانیان این جهنم به همگان اعلام کنند. چند روز مانده به روز جهانی کارگر جامعه متوجه شده است که کارگران و تشکلهای کارگری عزمشان را برای به میدان آمدن و اعتراض به وضع موجود را اعلام کرده اند. همین حد تحرک در میان فعالین و تشکلهای جنبش کارگری سران و مقامات جمهوری اسلامی را به شدت نگران کرده است.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری احضار و تهدید فعالین کارگری توسط نهادهای رژیم را محکوم می کند و اطمینان دارد که فعالین و تشکلهای کارگری همراه با مردم آزادیخواه روز جهانی کارگر را شایسته تر از هر سال برگزار خواهند کرد. کمیته کردستان حزب از همه مردم شریف میخواهد به اقدامات سرکوبگرانه جمهوری اسلامی اعتراض کنند و خود را برای حضور گسترده در خیابان ها در روز جهانی کارگر آماده کنند.

زنده باد اول مه روز جهانی کارگر
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
9 اردیبهشت 93 ، 29 آوریل 2014

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر